Da li ste napravili planove za Novu godinu?

Da li ste napravili planove za novu godinu
Da li ste napravili planove za Novu godinu?

Ranije se nije tako naročita pažnja obraćala na proslavu Nove godine, u smislu da nisu posebno ljudi vodili računa u to doba o tome šta će učiniti u toku naredne godine.

Ali zahvaljujući činjenici da sve veći broj životnih trenera i uopšteno, ljudi koji nastoje da drugima pomognu da kvalitet života unaprede, navode da je potrebno odlučiti na kraju jedne godine šta je to što želite da činite u toku naredne, gotovo da se podrazumeva da u ovo vreme mnogi od nas čuju pitanje da li ste napravili planove za Novu godinu.

Naravno da ima onih koji i dalje ne obraćaju pažnju na takve stvari, već rade najbolje što mogu i ono što žele, ali ima i onih koji se striktno pridržavaju pravila i na kraju svake godine zapisuju šta je to što žele da ostvare u toku naredne godine.

Uopšte nije jednostavno kao što izgleda, jer nije dovoljno samo osmisliti plan, već i ispoštovati sve korake kako bi on bio sproveden u delo.

Ukoliko i vi spadate u red ljudi koji praktikuju da donose novogodišnje odluke i da prave planove za sledeću godinu, onda bi svakako trebalo da sve to zapišete na jedan papir.

Često životni treneri i stručnjaci koji su zaduženi za unapređenje života svojih klijenata navode da je poželjno napraviti i takozvanu mapu želja. U principu je to prilično jednostavno učiniti, jer je potrebno na jednom listu papira nacrtati ili zalepiti fotografije, odnosno natpise svega onoga što želite da postignete u narednom periodu. Naravno, to je samo jedan aspekt, a za stvarno ispunjenje tako postavljenih ciljeva je mnogo važnije da primenjujete alate, koji će vam pomoći da na što jednostavniji način stignete do svog cilja.

Podrazumeva se da postoje i mnogi drugi alati, koji su usmereni na postizanje ciljeva u toku narednog perioda, ali sa njima mora da vas detaljno upozna stručno lice, što je obično lajfkouč.

U slučaju da, ipak ne želite da se bavite time, biće dovoljno da ne pravite uopšte planove za narednu godinu, već da ono što radite, radite najbolje što možete, a uspeh sigurno neće izostati.

PODELITE: